Eric van der Driesch

(Tyskland, 1878-1915)
Eric van der Driesch
(Tyskland, 1878-1915)

Eric van der Driesch, Gjuteriarbetare

Signerad "E v D Driesch D f". Brunpatinerad brons, höjd 25,5 cm, längd 26,5 cm.

Ysmuts. Ställvis slitage på patina.

Utropspris
2 500 SEK
Linnéa Österberg
Linnéa Österberg
Assisterande specialist konst
+46 (0)739 16 36 13

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13