Madeleine Pyk – en samling F769

Soffa, Howard-modell, Furninova, 2000-tal.

Helstoppad soffa med svängd form, lösa plymåer i rygg och sits. Vit textilklädsel. Fötter av ek varav de främre på trissor. Märkt Furninova med tygetikett. Längd 230, djup 92, sittdjup 64, sitthöjd 46, höjd 81 cm.

Smärre slitage. Fläckar. Något smutsig.

Utropspris
5 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38