BLOMBORD, gustaviansk stil, 1900-talets början.

Vitmålat. Rundade kopplade ben med kannelyr. Oval blomsterlåda med zinkinsats. Dekor av bl.a fleuroner. L 111, B 53, H 78.

Slitage. Färgsläpp. Flertal sprickor.

Utropspris
3 000 SEK