Vägglampor, ett par, Valinte, 1960/70-tal.

Teak och lackerad metall. Justerbara skärmar. Två ljuspunkter. Bär tillverkarens märkning. Längd 45 cm, bredd 12 cm, djup 8,5 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott. Ej funktionstestade.

Utropspris
250 EUR