Utebelysning / taklampor, 4 st, modell 92120 Idman 1900-talets mitt.

Väggfästet i aluminium. Opalglaskupan med gängor, Emaljskärm. Bär tillverkarens märke. Diameter 30 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Färgbortfall. Ej funktionstestad. Senare skruvar. Senare sladd.

Utropspris
1 000 EUR