Fåtöljer, ett par, sent 1800-tal

Lackerade svarvade ben, med hjultrissor. Fast stoppad moiremönstrad klädsel. Höjd 77 cm, bredd 77 cm, sitthöjd 39 cm.

Åldersrelaterat slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
250 EUR