SNUSDOSA SAMT DOSA, silver, bl a Gustaf Henrik Sidwall, Norrköping, 1842.

Oval dosa Sidwall, invändigt förgylld. H 2,5. L 7,5. Rund dosa, 1857. H 4, diam 6,5.

Slitage. Repor. Lagning.

Utropspris
900 SEK