Teakfanerad. På hjul. Klaffdörr med gröngult glas. Insidan beklädd med spegelglas. En sida med fördjupning. Bredd 70 x 70 cm. Höjd 45 cm.
Anlupet glas. Åldersrelaterat slitage.