Manuel Garcia Hispaleto, tillskriven

(Spanien, 1836-1898)
(Spanien, 1836-1898)

Manuel Garcia Hispaleto, Musicerande sällskap på spansk krog.

Signerad M. Garcia och daterad 1859. Uppfodrad duk 59 x 72 cm.

Något krackelerad.

Utropspris
2 500 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13