Glasservis, 34 delar, 1900-talets första hälft.

Böhmisk modell. Rött överfång med slipad och graverad dekor.
11 vinglas, höjd 12 cm.
9 vattenglas, höjd 10 cm.
2 starkvinsglas, höjd 10,5 cm.
5 likörglas, höjd 9 cm.
6 skålar, diameter 12,5 cm.
1 karaff med propp, höjd 27 cm.

Visst ytslitage. Enstaka nagg. Proppen sitter fast i karaffen.

Utropspris
3 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38