Hänge, Frimurarkula

Hänge, Frimurarkula

Konstruerad som en hopfällbar kula. Insidan med graverade symboler. Sannolikt förgylld med låghaltigt guld, insidan sannolikt silver, Diameter ca 20 mm. . Mått som utfällbart kors ca 50 x 40 mm. Vikt 14 g.

Slitage.

Utropspris
9 000 SEK
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Specialist Smycken
+46 (0)767 81 06 06

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13