Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.

Fast stoppad klädsel. Dekorband i ryggstödet. Höjd ca 80 cm, bredd ca 80 cm, sitthöjd 40 cm.

Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Senare klädsel. Ställvis omfattande fläckar.

Utropspris
400 EUR