Fast stoppad klädsel. Dekorband i ryggstödet. Höjd ca 80 cm, bredd ca 80 cm, sitthöjd 40 cm.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Senare klädsel. Ställvis omfattande fläckar.