1634686

Kaj Franck, dricksglas 5023, 15 st samt vas/karaff 1541, Notsjö. 1900-talets mitt.

Glas i diverse färger. Glasens höjd 5,5 cm. Karaffens höjd 17 cm. Ett glas senare från 1970-talet.

Smärre slitage. Helhetsintrycket är mycket gott.

Utropspris
250 EUR