Ring, 14K roséguld, droppslipad samt briljantslipade diamanter totalt ca 1.25 ct.

Droppslipade diamanten ca 0.56 ct, Fancy Intense Orangy Yellow/I1, sidodiamanter totalt ca 0.69 ct, mixed colors/ VS-SI, enligt medföljande IGI-report.
Storlek 16,5/52. Total vikt 2,4 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
1 600 EUR