Madeleine Pyk – en samling F769

Bengt Ruda

(Sverige, 1918-1999)
Bengt Ruda
(Sverige, 1918-1999)

Bengt Ruda, Karmstolar "Sierra" 4 st, IKEA 1900-talets mitt/andra hälft

Karmstolar av ek med armlän av teak, fast tygklädd sits, sitthöjd ca 44 cm, ca 56,5x57x75 cm

Fläckar. Bruksslitage.

Utropspris
5 000 SEK

Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95