Rya, Saarijärvi-modell. Daterad 1790-1939. Ca 196 x 155 cm.

Den ursprungliga modellen hittades i Saarijärvi Finland och hör till Antells samling.

Åldersrelaterat slitage. Blekt. Lagningar.

Utropspris
250 EUR