Johan Petter Johansson, lampa, "Triplex-Pendel", Asea, 1900-talets första hälft.

Av lackerat och kromat stål. Ställbar och utdragbar arm. Stämpelmärkt. Längd 143-225 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
10 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13