Helny Tigerstedt

(Finland, 1888-1967)
Helny Tigerstedt
(Finland, 1888-1967)

Helny Tigerstedt, Porträtt av en kvinna.

Signerad Helny Tigetstedt och daterad -43 Paris. Olja på duk, 65 x 52 cm.

Vågigt duk. Delvis lös ur ram. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
250 EUR

Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13