Aarno Karimo

(Finland, 1886-1952)
Aarno Karimo
(Finland, 1886-1952)

Aarno Karimo, Ladogas stränder

Signerad Aarno Karimo och daterad -36. Olja på duk. 40 x 57 cm.

Vågigt duk. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
300 EUR
Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13