Byrå, senbarock, 1700-tal.

Byrå, senbarock, 1700-tal.

Valnötsfanerad, konturerad front med tre lådor, längd 90 cm, djup 53 cm, höjd 81 cm.

Fanerskador. Torrsprickor. Senare beslag. Lagningar.

Utropspris
300 EUR