Madeleine Pyk – en samling F769

Bestick, 16 delar, silver, bl a Atelier Borgila 1950

Matgafflar, 10 st, Johan Petter Tullgren, Kristinehamn 1856, längd 19 cm.
Matknivar, 6 st, Atelier Borgila, Stockholm 1950, samt matknivar, 5 st, snarlik modell utan silverstämplar, varav en med lossat knivblad, längd 23,5 cm.

Vikt totalt utan de ostämplade knivarna 1298 gram.

Åldersrelaterat slitage, bucklor.

Utropspris
4 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02