Vägglampor/ utebelysning, ett par, modell 92120 Idman 1900-talets mitt.

Väggfästet i aluminium. Opalglaskupa. Emaljerad skärm. Bär tillverkarens stämpel. Diameter 45 cm.

Åldersrelaterat slitage. Märken. Färgbortfall. Ej funktionstestad.

Utropspris
500 EUR