Madeleine Pyk – en samling F769

GOLVUR, England, 1800-tal.

GOLVUR, England, 1800-tal.

Rödmålat och bronserat med kineserier. Rakform utskjutande krön. Urtavla märkt Emanuel Levy. Överdel med text Queen Charlotte samt fartyg. H 221.
För köpare inom EU utan VAT-registrering utöver moms på köparprovisionen även svensk införselmoms (12%) på klubbat pris.

Skador. Slitage. Spräckt glas. Maskstunget. Färgbortfall.

Utropspris
7 000 SEK