Rödmålat och bronserat med kineserier. Rakform utskjutande krön. Urtavla märkt Emanuel Levy. Överdel med text Queen Charlotte samt fartyg. H 221.
För köpare inom EU utan VAT-registrering utöver moms på köparprovisionen även svensk införselmoms (12%) på klubbat pris.
Skador. Slitage. Spräckt glas. Maskstunget. Färgbortfall.