Skåp, tidigt 1900-tal.

Skåp, tidigt 1900-tal.

Tvådelat skåp bemålat i grått. Profilerat krön med skuren dekor, pardörrar med bakomliggande hyllinredning. Nederdel med två lådor. Bredd 71, djup 38, höjd 200 cm.

Visst slitage. Senare målning. Torrsprickor. Kompletterat. Nyckeln passar ej låsen i lådorna. Nyckel finns.

Utropspris
4 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13