Byrå, Louis XVI-stil, 1900-talets mitt.

Fanerad med bland annat valnöt. Intarsiadekor med blommor. Rika beslag i mässing med dekor av musikinstrument. Tre lådor samt två skåp med hyllplan. Lös stenskiva. Bredd 131, djup 55, höjd 84 cm.

Smärre slitage. Märken. Smärre nagg på skivan. Nyckel finns.

Utropspris
8 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13