Skåp, 1700-tal, Sverige.

Skåp, 1700-tal, Sverige.

Tvådelat skåp av bonad furu, Nederdel med fyra lådor. Överdel med pardörrar med bakomliggande låd- och hyllinredning. Mässingsbeslag. Bredd 116, djup 43, höjd 199 cm.

Åldersrelaterat slitage. Renoverad. Nyckel till lådor saknas. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13