Silver, 5 delar, bl a Moskva 1864

Supkopp med niellodekor, delvis förgylld, Sovjetunionen samt med svensk importstämpel, höjd 5,5 cm.

Saltkar, nyrokoko, på kulfötter, Moskva 1864, bredd 7 cm.

Gräddkanna, dekor i emalj samt förgyllning, Sovjetunionen, höjd 7 cm.

Saltkar, runt på tre kulfötter, Estland, diameter 4,5 cm.

Supkopp, öra i form av delfin, ostämplad, höjd 4 cm.

Total vikt 180 gram.

Saltkar Moskva med bristningar, saknar en kulfot. Delfinkopp med lagning. Obetydliga emaljskador.

Utropspris
2 500 SEK