Allan Hellman, servis, 8 delar, keramik, signerade, Lysekil 1960-tal.
6 muggar höjd 6 cm 1 kanna med lock, längd 25 cm, höjd 15 cm 1 kanna höjd 26 cm
Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.