Allan Hellman

(Sverige, 1904-1982)
Allan Hellman
(Sverige, 1904-1982)

Allan Hellman, servis, 8 delar, keramik, signerade, Lysekil 1960-tal.

6 muggar höjd 6 cm
1 kanna med lock, längd 25 cm, höjd 15 cm
1 kanna höjd 26 cm

Smärre slitage. Helhetsintrycket är gott.

Utropspris
250 EUR