Risto Halme

(Finland, 1934-2021)
Risto Halme
(Finland, 1934-2021)

Risto Halme, stolar, 6 st, modell 441, Isku, 1960-tal.

Formpressad teakfaner. Stoppad sits. Bredd 41,5 cm, sitthöjd ca 43 cm, totalhöjd 83 cm.

Smärre fanerskador. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
600 EUR