Ring, 14K guld, modifierad briljantslipad tanzanit och diamanter. Med GIA report.

Tanzanit ca 8.90 ct enligt medföljande GIA report. Diamanter totalt ca. 0.24 ct. Storlek 16,75/53. Total vikt 6,2 g.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
1 600 EUR