Josef Hoffmann, karmstolar ett par tillskrivna 1900-talets första hälft
Svartlackerade, fast stoppad sits klädd med konstskinn, sitthöjd ca 47 cm
Åldersrelaterat slitage. Senare klädsel. Senare målning. Repor. Smärre fläckar. Märken. Något rangliga
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–12+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 10–13+358-9-668 91 10