PARTI KERAMIK, 4 delar, "Argenta", Wilhelm Kåge Gustavsberg.

Cylindrisk vas med fiskdekor. H 21. Runt fat med dekor av Leda och svanen. Diam 29,5. Skål med fiskdekor. Diam 15. Askfat med rundade hörn. Streckdekor i silver. Diam 21,5.

Slitage. Repor.

Utropspris
1 500 SEK