Madeleine Pyk – en samling F769

Samling Star Wars-figurer, sent 1970-tal-1980-talets första hälft

Bestående av:
The Sy Snootles & The Rebo Band - L.F.L 1983 HONG KONG
ISP-6 Imperial Shuttle Pod Mini Rig - BY ITS DIV.,KENNER PROD,CINTI OHIO,45202 MADE IN MACAO
Gamorrean Guards - 4st L.F.L 1983 MACAU, 1st LFL 1983 HONG KONG
Luke Jedi - LFL 1983 MADE IN TAIWAN
Emperor Palpatine - LFL 1984
Ree Yees - LFL 83
Chewbacca - G.MF.G.I. 1977 HONG KONG
R2D2 - G.M.F.G.I. 1977 MADE IN HONG KONG
2 st Prune Face/Orrimaarko - L.F.L. 1984
FX-7 - 1980 L.F.L. MADE IN HONG KONG
Biker Scout - L.F.L. 1983 HONG KONG
Boba Fett - C.P.G. 1979 HONG KONG
Klaatu (Skiff Guard) - L.F.L. 1983
Star Wars RotJ Boushh - LFL 83
Luke Skywalker Hoth Gear - L.F.L 1980 MADE IN HONG KONG
Weequay force pike weapon

Bruksslitage. Vissa delar saknas. Märken. Färgbortfall.

Utropspris
2 500 SEK
Emma Johansson
Emma Johansson
Gemmolog, Värderare
+46 (0)70-917 99 95