Balusterfrormav med uppsvängda hänklar av slingrande ormar. Godronnerad, polerad och matterad förgylld dekor samt målat motiv av polykroma blommor. Höjd 27 cm.
Något slitage på förgyllningen runt mynningen.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.