Madeleine Pyk – en samling F769

Garderob, tidigt 1900-tal.

Garderob, tidigt 1900-tal.

Fanérad med mahogny. Hyllor bakom skåpsdörr med infälld spegel, en låda i skåpets nedre del. Bredd 98, djup 52, höjd 195 cm.

Visst slitage, torrsprickor och fläckar. Enstaka små hål. En listbit saknas, en list sticker ut något. Senare bemålning invändigt. Smärre retuscher. Nyckel finns.

Utropspris
2 500 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69