Ring crossover, 18K vitguld med päron- och smaragdslipade diamanter. Medföljande GIA report
Päronslipad diamant 1.29 ct N/si1 och smaragdslipad diamant 1.40 ct N/si2 enligt GIA report nr 6204996193 och 7376990210. Laserinskription. Sidostenar briljantslipade diamanter totalt ca 0.68 ct. Storlek 17/54. Vikt 6 g.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.