Stolar, 2 st, snarlika, senbarock, 1700-talets första hälft.

Svartmålade stolar med skuren dekor och fotkryss. Fast stoppad sits och rygg. Höjd 117-119 cm, bredd 47 cm, sitthöjd 47-49 cm.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Senare klädsel.

Utropspris
250 EUR
Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219