Stolar, 4 st, snarlika, 1700-tal.

Balusterformad ryggbricka, svängda och kopplade ben. Klädd och stoppad sits. Totalhöjd 96-103 cm, bredd 48-51 cm, sitthöjd 44-46 cm.

Åldersrelaterat slitage. Kompletterad. Lagningar. Senare klädsel.

Utropspris
400 EUR
Iris Bäckman
Iris Bäckman
+358 50 525 1219