Skåp/kabinettskåp, barockstil, 1800/1900-tal.

Pardörrar med bakomliggande lådinredning. Handtag, lås och beslag av järn. Höjd 166 cm, bredd 85 cm, djup 43 cm.

Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Bakstycket delvis löst. Nyckel finns.

Utropspris
250 EUR