Arne Jones E1299

Ilmari Tapiovaara

(Finland, 1914-1999)
Ilmari Tapiovaara
(Finland, 1914-1999)

Ilmari Tapiovaara, stol, "Mademoiselle", Asko, 1900-talets mitt.

Bär tillverkarens etikett. Bredd 54 cm, sitthöjd 40 cm, total höjd 89 cm.

Färgbortfall. Åldersrelaterat slitage.

Formgivare

Utropspris
300 EUR

Siri Niemistö
Siri Niemistö
+358 50 911 0923