Karmstolar, 4 st, 1900-talets mitt.

Mahognystomme. Fast stoppad klädsel på sitsen. Flätad rotting på ryggstödet. Höjd 85 cm, bredd 63 cm, sitthöjd 46 cm.

En stol något ljusare i betsen. Senare klädsel. Märken. Skador på rottingen. Slitage.

Utropspris
250 EUR