Maria Hall-Suhonen

(Finland, 1918-2002)
Maria Hall-Suhonen
(Finland, 1918-2002)

Maria Hall-Suhonen, "Pyhä puu" (Vårdträd)

Signerad Maria Hall och daterad -88. Olja på duk, 100 x 65 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ytsmuts.

Utropspris
250 EUR

Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775