Alexander Paischeff

(Finland, 1894-1941)
Alexander Paischeff
(Finland, 1894-1941)

Alexander Paischeff, Drängen med hästar

Signerad A. Paischeff och daterad 1921. Olja på duk, 46 x 59 cm.

Något vågig duk. Ett litet hål. Smärre fläckar.

Proveniens

Släkten von Wright

Utropspris
300 EUR
Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775