Madeleine Pyk – en samling F769

MEDALJER 2 st SAMT ORDENSTECKEN, Nederländerna, Belgien, Spanien. 1920-1940-tal.

"Oranien Nassauordens hedersmedalj", "Kung Albertmedaljen", "Orden del Merito Civil", originaletuier. Ett utnämningsdokument medföljer..

Detta föremål är en del av tema: Kungligt

Slitage, två skadade etuier.

Proveniens

Gustaf V:s köksmästare Paul Arbin.

Utropspris
2 000 SEK