2 bordsskedar, Adolf Zethelius, Stockholm 1826, längd 18,2 cm.
5 bordsskedar, Carl August Löndberg, Västervik 1869. Längd 18,2 cm.
5 bordsskedar, möjligen Johan Alfred Rosenquist, Västervk 1859. Längd 18,3 cm.
Vikt: 504 gram.
Smärre slitage. Skaften med stämplade monogram.