1662744

Jette Jörgensen, skål, överfång, egen ateljé, signerad och daterad -89.

Överfång med etsad dekor av fåglar i träd i grönt och gult. Signerad Jette Jörgensen ateljé -89 Sh. Diameter ca 25, höjd 19,2 cm.

Obetydligt ytslitage. Enstaka märke. Limrester efter distanser undertill.

Utropspris
2 500 SEK

Jan Ekman
Jan Ekman
+46 (0)70 267 09 23

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13