Jette Jörgensen, skål, överfång, egen ateljé, signerad och daterad -89.
Överfång med etsad dekor av fåglar i träd i grönt och gult. Signerad Jette Jörgensen ateljé -89 Sh. Diameter ca 25, höjd 19,2 cm.
Obetydligt ytslitage. Enstaka märke. Limrester efter distanser undertill.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.
Utropspris
2 500 SEK