Jugend/Art Nouveau

(ca 1890-1920)
Jugend/Art Nouveau
(ca 1890-1920)

Karmstolar, ett par, jugend, 1910/20-tal.

Stomme av björk med skuren dekor. Klädd och stoppad, blommig tygklädsel, resårsits, Sitthöjd 38, höjd 95 cm.

Senare klädsel. Smärre slitage.

Formgivare

4 000
380
434
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
4 jan 16:56
4 000 SEK
4 jan 16:55
3 500 SEK
4 jan 16:52
3 000 SEK
4 jan 16:52
2 300 SEK
4 jan 16:51
2 000 SEK
4 jan 16:51
1 000 SEK
4 jan 16:50
300 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14