Gunnar Nylund

(Sverige, 1904-1997)
Gunnar Nylund
(Sverige, 1904-1997)

Skulptur, chamotterat stengods, Rörstrand.

Påfågel. Blank, polykrom glasyr. Signerad R Sverige GN. Höjd 33 cm.

Smärre ytslitage. Nagg.

Formgivare

3 000
285
326
Utropspris
5 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (7 bud)
4 jan 17:43
3 000 SEK
4 jan 17:38
2 800 SEK
4 jan 14:57
2 600 SEK
3 jan 22:13
2 000 SEK
2 jan 19:33
1 000 SEK
29 dec 2025 17:55
350 SEK
29 dec 2025 2:47
300 SEK

Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38